Translate

Şeftali Suyu

Kışlık Şeftali Suyu Yapımı

Şeftaliler bitmeden yapayım dedim.Şeftali suyunuzu kendiniz yapabilirsiniz.Eğer koyu olursa suyla açılabilir.Kışa yapmak isterseniz de sıcakken kavanozlara koyup yeni kapakla kapatın ve soğuyana kadar ters çevirin.Şeftali miktarı ve şeker miktarı size kalmış.
12 adet küçük boy şeftali
1 su bardağı şeker 
6 su bardağı su 
Kışlık Şeftali Suyu Yapımı Tarifi:Şeftalilerin kabukları soyulup küçük küçük doğranır.Tencereye koyulup üzerine şeker ve su ilave edilip şeftaliler yumuşayıncaya kadar pişirilir.Yumuşadıktan sonra blendıra koyulup çekilir ve şişlere veya kavanozlara koyulup soğutulur.Afiyet Olsun.


*Bebeklere şeftali suyu yapılacak ise içine şeker eklenmemelidir.Şeftali suyu bebeklerde çok tüketilir ise kabızlığa neden olmaktadır.Bebeklere şeftali suyu verirken bu noktala dikkat etmenizde fayda var.

Şeftali Suyu Faydaları:Ülkemizde Bursa ilinde çokça yetişen şeftali bir çok rahatsızlığa iyi gelmektedir.C,E ve K vitamini içeren şeftali vitamin zenginidir.Fosfor,magnezyum ve bakır madenlerini bünyesinde bulunur.Güçlü anti oksidan oluşu ile vücutta serbest radika oluşumunu engellemektedir.Kansere karşı korucudur.Güçlü potasyumu kas güçsüzlüğüne iyi gelmektedir.Cilt sağlığına iyi gelir,cildi güzelleştirir.Tansiyon dengeleyici özelliğe sahiptir.

Hakkımda sibel özer

Mutfağımda pişirdiğim mis kokulu yemekleri sizlerle paylaşıyorum.Yemek yapmak,yemek tarifleri yazmak ve yemek fotoğrafları çekmek en büyük hobim.Faydalı olmak en büyük dileğimdir.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Leave a Reply