Sıkı Bir  Vücut İçin Hangi Egzersizler Yapılır

Sıkı Bir  Vücut İçin Hangi Egzersizler Yapılır?

Yaz ayı geldi çattı.Kumsalda giyilecek bikini seçimleri ve alışveriş başladı.Peki vücudunuzun durumu nedir?Bir çok kadın sıkı bir vücuda sahip olmak için farklı yöntemler dener.Peki fit ve sıkı bir vücut için hangi egzersizleri yapmalısınız?Bu soruların cevapları hakkında bilgi sahibi olalım.
Sıkı Bir  Vücut İçin

Sıkı Bir Vücut İçin Yapılabilecek Egzersizler

Isınma Hareketleri ile başlayın
Egzersize başlamadan önce vücudununuzu ısınma hareketleri ile hazır duruma getirin.Egzersiz alanında küçük yürüyüşler yapın.Ellerinizi ve kollarınızı indirip kaldırarak vücudunuzu ısıtın.Yeterince alıştırma yaptıktan sonra egzersiz yapmaya geçin.

Side Lunges Egzersizi

Bu hareket  ön üst bacak ve iç bacak kaslarının gelişmesini ve çalışmasını hedeflemektedir.Düzgün bir duruş ile ellerinizi sağ üst bacak üzerine koyun.Ağırlığınızı elinizi koyduğunuz bacak üzerine verin.Diğer ayağınızı ise uzatarak açın.Her iki sağ ve sol bacakta ters hareketi tamamlayın.Bu egzersizi 10 kez dönüşümlü uygulayın.
Push-Ups Egzersizi
Push-Ups Egzersiz

Klasik şınav çekme pozisyonunu alın.Ellerinizi yere göğüs hizasında koyun.Ayaklarınızı birleştirip biraz da ayaklardan güç alarak kendi ağırlığınızı kaldırıp indirin.Bu harekette omuzların ve kların çalışması hedeflenmiştir.
Front Lunge With Row Egzersizi

Front Lunge With Row Egzersiz

Klasik yoga hareketleri arasında yer alan bu harekette  sol ayağınızı yere dik tutun.Sağ ayağınızı ise diz seviyesindeki bir yüksekliğe koyun.Bunun için evdeki eşyalardan da yararlanabilirsiniz.Ellerinizi ise yukarıda paralel olacak şekilde birleştirin.Ayk değiştirerek bu hareketi 10 kez tekrarlayın.
Bicycle Crunch Hareketi
Bicycle Crunch Hareket

Yere sırt üstü uzanın ayaklarınızı yukarıya doğru paralel şekilde uzatın.Kollarınızı baş ucunda birleştirerek az da olsa destek alın.Ayaklarınız ile hayali bisiklet pedalı çevirin.Pedal çevirme işlemini 10 ar kez nefesinize uygun aralıklar ile 2-3 kez tekrar edin.


Egzersiz sonunda vücudunuzu esnetin.Temel yoga hareketi başlangıcı olan bağdaş kurma hareketi yaparak bol bol derin nefes alıp verin.

Hakkımda Sibel

Mutfağımda pişirdiğim mis kokulu yemekleri sizlerle paylaşıyorum.Yemek yapmak,yemek tarifleri yazmak ve yemek fotoğrafları çekmek en büyük hobim.Faydalı olmak en büyük dileğimdir.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Leave a Reply