Elma Diyeti

Mucize 6 Günlük Elma Diyeti

Elma diyeti günümüzde uygulanan en ünlü diyetler arasında yer alır.Elma yiyerek sadece 6 günde belirgin zayıflayacaksınız.Elma diyetinin en büyük özelliği ise diyet süresince aç bırakmaması ve sağlık sorunu yaşatmamasıdır.Peki yeşil elma diyeti nasıl yapılır?Elma zayıflatır mı?Elma diyetinde ne kadar elma yemeliyim?
Yeşil elma antioksidan bakımında zengin en güçlü meyveler arasında yer alır.Mide öz salgısını arttırarak besinlerin kolay bir şekilde parçalanmasında etkin rol oynar.Tok tutucu özelliği ile kilo aldırmaz.Yağ yakıcı etkisi ile bel ve basen bölgesindeki yağları kolaylıkla eritir.Elma diyeti yeşil elmanın mevsiminde yapılır.Bu zaman dilimi ise içinde bulunduğumuz dönemi kapsamaktadır.Elma diyeti uygularken diyet beslenme ve egzersize dikkat edilmelidir.
 Elma Diyet

Elma diyeti öğün aralarında elma tüketilerek yapılır.Acıkma ve şeker isteği yeşil elma ile kapatılır.
Örnek Elma Diyeti Listesi
Sabah:Bir tane haşlanmış yumurta,6 zeytin,1 dilim kepek ekmeği,1 tane salatalık
Ara:Yeşil elma
Öğle:Bir porsiyon zeytinyağlı yeşil salata ve bir kase yoğurt
Ara:Yeşil Elma
Akşam:Bir porsiyon yoğurtlu semiz otu salatası ve  bir tane hurma
Ara:Yeşil elma ve en az 3 kilometre aynı tepmoda yürüyüş
Gece:Yeşil çay veya biberiye çay
Çaylarda şeker kullanılmamalıdır.Öğünlerde kalorisi düşük ve lif zengini besinler(brokoli,taze fasulye vb.) tercih edilmelidir.


Hakkımda Sibel

Mutfağımda pişirdiğim mis kokulu yemekleri sizlerle paylaşıyorum.Yemek yapmak,yemek tarifleri yazmak ve yemek fotoğrafları çekmek en büyük hobim.Faydalı olmak en büyük dileğimdir.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Leave a Reply