Translate


Varis kürü


Doğal Varis Kürü

Varis,günlük yaşamda yürümeyi zorlaştıran bazen çok acı da verebilen ciddi rahatsızlıktır.Estetik görünüm açısından da hoş görünmeyen varis psikolojik olarak hastaları olumsuz etkilemektedir.Günümüzde varis konusunda bilimsel çalışmalar yapılmaktadır.
Varis kürü


Yapılan araştırmalarda tek başına ilaç varis problemini yok etmemektedir.Uzmanlar varis sorunu çözümü için varisi ortaya çıkmadan varisi oluşturan sebeplerin ortadan kaldırılarak varise daha kalıcı çözüm olacağını söylemektedirler.


Peki varis tedavisi için neler yapmalıyım?Varisin ilaç dışında doğal çözüm yolları var mıdır?Varisi nasıl engellerim?Doğal varis çözümü nasıl yapılır ve uygulanır?
Öncelikle beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmelisiniz.Taze sebze ve meyve tüketmelisiniz.Damar tıkanmalarına neden olan yağlı beslenmeyi ortadan kaldırmalısınız.Kan dolaşımını engelleyen yada ağırlaştıran besinlerden uzak durmalısınız.Hareketsiz yaşam varise neden olmaktadır.Düzenli egzersiz yaparak damarları açmalısınız.

Çok uzun süre ayakta durmak varise neden olmaktadır.Gün içinde ayakta durma ve oturma sürenizi eşit dağıtmalısınız.Kan dolaşımını hızlandırmak için aşağıdaki varis kürü uygulamasını deneyebilirsiniz.
Aloevera jel,elma sirkesi ve rende edilmiş havucu karıştırın.Karışımı biraz mikro fırında ısıtın.Sonra ılımaya bırakın.Problemli alana karışımı sürün ve üzerini bandaj ile sarıp kapatın.Bu kür kan akışını hızlandırarak varisi azaltacaktır.
Bu işlemi her gün uygulayın.Beslenme ve gün içindeki hareketliliğinizi de gözden geçirerek varisten kurtulun.


Hakkımda sibel özer

Mutfağımda pişirdiğim mis kokulu yemekleri sizlerle paylaşıyorum.Yemek yapmak,yemek tarifleri yazmak ve yemek fotoğrafları çekmek en büyük hobim.Faydalı olmak en büyük dileğimdir.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Leave a Reply