Translate

ruj lekesi
Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?
Ruj kadınların sıkça kullandığı makyaj malzemeleri arasında yer alır. Ne kadar dikkat edilirse edilsin ruj, kıyafetlere bulaşır.Bu can sıkıcı bir durumdur. Ancak üzülmeyin önereceğimiz birkaç basit yöntem ile kıyafetlere bulaşan ruj lekelerini kolayca çıkarabileceksiniz.

Sabun ile ruj lekesi çıkartma yöntemi 
Sabun en etkili leke çıkarıcısı olarak bilinir.Sabunu sıcak su ile köpürtün. Köpüğü Ruj lekesi üzerine yayın.Sabunu da bir miktar sürün.Bu şekilde 40-45 da bekletin.Ruj lekesini ılık su ile çitileyerek lekeyi çıkarın.Leke çıkmaz ise işlemi tekrarlayın.
Oksijenli su ile ruj lekesi çıkarma yöntemi 
Eczaneden rahatlıkla bulabileceğiniz küçük tüp oksijenli suyu temiz bir beze batırın.Pamuk da kullanabilirsiniz.Ruj lekesi olan kumaşa uygulayın.Lekeyi dağıtmadan almaya çalışın.
Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Aseton ile ruj lekesi çıkarma yöntemi 
Ruj lekesi olan kumaşa Aseton dökün.Lekeyi dağıtmadan çıkarmaya çalışın. Asetonun en güçlü renk çözücüsü olduğunu unutmayın.Aseton uyguladıktan hemen sonra lekeli bölgeyi bol su ile yıkayın.Yapay(suni) kumaş üzerine aseton uygulanmamalıdır.
Eter ile ruj lekesi çıkarma yöntemi 
Ruj lekesi olan bölgeye etere batırılmış pamuk ile silin. Yüzeyi sıcak Sabunlu su ile temizleyin. Sabunlu sulu bölgeyi çitileyerek çıkarmaya çalışın.
Saç spreyi ile ruj lekesi çıkarma yöntemi 
Çok tercih edilmese de uygulanan yöntemler arasında yer alır. Lakin üzerine saç spreyi sıkılır. 15 dakika beklenir.Üzerine Pamuklu bez kapatılıp lekeyi emmesi sağlanır.
Tereyağı ile ruj lekesi çıkarma yöntemi 
Saf tereyağı lekeli bölgenin üzerine yayılır.Tereyağı ile lekeli bölgenin yumuşaması hedeflenir. Yumuşama sonrası lekeli bölge sıcak su ile temizlenir.
 UYARI:Eter ,aseton  ve oksijen uygulamalarında çevrede yanıcı kibrit, ateş ve sigara  gibi yanıcı maddelerin olmamasına dikkat ediniz.Kullanılan eter,oksijen ve aseton kutularını çocukların ulaşamayacakları yerlerde saklayınız.
*Evde ruj yapımı için BURAYA tıklayabilirsiniz.
*Kolay kilo verdiren yoğurt kürü için BURAYA tıklayabilirsiniz.

How to Remove Lipstick
Lipstick is among the make-up materials that women often wear. No matter how much attention is paid to you, lipstick is packed with clothes. However, with a few simple methods that we recommend you do not worry, you can easily remove the lipstick stains that are transmitted to clothes.
How to remove lipstick with soap
Soap is known as the most effective stain removers. Spread the foam on the lipstick. And apply some amount in the bath. Keep it at 40-45. Remove the spot by rubbing the rouge spot with warm water.
Lipstick removal method with oxygenated water
Soak a small tube of oxygenated water in a clean cloth that you can easily find from your pharmacy. You can also use cotton. Apply it to the cloth that is a ruby ​​stain.
Lipstick removal method with acetone
Pour acetone into the fabric that is the lipstick. Do not forget that acetone is the strongest color solvent. Wash the stained area with plenty of water immediately after applying the varnish. No acetone should be applied on the colored (artificial) fabric.
Lipstick removal method with ether
Wipe the lipstick area with cotton soaked in ether. Clean the surface with warm Soapy water. Try to fry the soapy watery area.
Lipstick removal method with hair sprey
Although it is highly preferred, it is among the applied methods. Hairspreyi is squeezed on the latina. Wait for 15 minutes. It is covered with Cotton cloth and sucking lekey is provided.
Lipstick removal method with butter
Pure butter is spread over the stained area. Softened area is targeted to the area stained with butter. After softening, the stained area is cleaned with hot water.
WARNING: Be careful not to have flammable materials such as flammable matches, fire and cigarette in the fields of ether, acetone and oxygen. Keep the used ether, oxygen and acetone boxes where children can not reach.
Hakkımda sibel özer

Mutfağımda pişirdiğim mis kokulu yemekleri sizlerle paylaşıyorum.Yemek yapmak,yemek tarifleri yazmak ve yemek fotoğrafları çekmek en büyük hobim.Faydalı olmak en büyük dileğimdir.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Leave a Reply