Translate

Haşhaşlı Tatlı
Haşhaşlı Tatlı 
İrmik ,süt ,un ,sıvı yağ ,yumurta ve haşhaş ile yapabileceğiniz nefis tatlı seçeneği.Haşhaşlı tatlı irmik tatlısına benziyor.Tek farkı içinde haşhaş olmasıdır.Haşhaşlı tatlının şerbetinin soğuk olmasına özen gösteriniz.Hazırsanız hemen işe başlayalım;
Haşhaşlı Tatlı  Malzemeleri
*2 çay bardak süt
*2 çay bardak sıvı yağı
*3 tane yumurta
*2 çay bardak şeker
*2 çay bardak haşhaş
*2 çay bardak irmik
*2 çay bardak un
*1 paket vanilya
*1 paket kabartma tozu
Haşhaşlı Tatlı Şerbet Malzemeleri
2 su bardak şeker için 2,5 su bardak su kullanılmalıdır.
Bir dilim limon
Haşhaşlı Tatlı Tarifi Haşhaşlı Tatlı Nasıl Yapılır
Şerbet malzemelerinden su ve şekeri tencereye alıp şerbeti hazırlayın.Hazırladığınız şerbete bir dilim limonun suyunu da ekleyin.Şerbeti hazırladıktan sonra soğumaya bırakın.Farklı bir kap içinde 3 yumurta ve 2 çay bardak şekeri mikser yardımı ile çırpın.Üzerine sıra ile sıvı yağ,irmik,haşhaş,kabartma tozu ve un ekleyin.Eklemelerden sonrada çok çırpın.Fırın tepsisine yağ sürün.Elde ettiğiniz karışımı fırın tepsisine dökün.Üzerine vanilyayı az az ekleyip çırpmaya devam edin.Bu aşamada tepsiye biraz yavaşça  vuralım.Vurma nedenimiz kabarcık olmasını engellemek.Fırın ısısını 180 dereceye ayarlayın.Üzeri kızarık oluncaya kadar kontrollü pişirelim.Pişen tatlının ilk sıcaklığı geçmesi için bekletelim.İlk sıcaklığı çıkınca üzerine soğuk şerbeti gezdirerek dökelim.Üzerine Hindistan cevizi serpiştirelim.Haşhaşlı tatlı hazır.Afiyet olsun.
*Ayva tatlısı tarifi için BURAYA tıklayabilirsiniz.
*İrmik Helvası tarifi için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Haşhaşlı Tatlı Haşhaşlı Tatlı
Poppy Sweet
It is a delightful sweet option you can make with grits, milk, flour, oil, eggs and poppy. It looks like a fresh red semolina dessert. It is a poppy in a different difference. Take care to make the sourbet of the fresh sweet taste cold.
Poppy Sweet Goods
* 2 tea cups milk
* 2 cups of tea oil
*3 eggs
* 2 cups of sugar
* 2 teaspoons poppy
* 2 tea cups semolina
* 2 tea cup flour
*1 packet of vanilla
*1 packet of baking powder
Poppy Sweet Sherbet Materials
2.5 cups of water should be used for 2 cups of sugar.
A slice of lemon
Poppy Dessert Recipe How to Make Poppy Dessert
Prepare the slice of water and sugar from the sherbet ingredients and prepare the sherbet. Add a slice of lemon water to the slice prepared. Prepare the slice and then let it cool. Combine 3 eggs and 2 teas in a different container with the help of a sugar mixer. Add baking soda and flour. Add flour and flour. Add flour to the baking sheet. Spread the mixture on the baking tray. Add the vanilla to the baking tray. Continue the baking process. In this step, we will throw the baking sheet slowly. Prevent baking. Let's wait for the first hotness of the hot dessert to pass. When the first heat comes out, let's pour cold syrup over it. Let's sprinkle with coconut on it.

Hakkımda sibel özer

Mutfağımda pişirdiğim mis kokulu yemekleri sizlerle paylaşıyorum.Yemek yapmak,yemek tarifleri yazmak ve yemek fotoğrafları çekmek en büyük hobim.Faydalı olmak en büyük dileğimdir.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Leave a Reply